İSO belgelendirmenin bir firma ve kuruluş için hangi avantajları sağlamaktadır?

Uluslararası Ticaret

Ürün standardizasyonu, ticaret engellerini ortadan kaldırmada ve şirketlerin küresel pazarlara girmesini sağlamada etkili olmuştur.

Uyumlu parçaların uluslararası kaynaklardan tedarik edilmesi, şirketin genel giderlerini azaltmasını ve rekabetçi fiyatlar sunmasını sağlar.
Düzenlenmiş ithalat ve ihracat gereksinimleri, uluslararası işlemlerin pek çok zahmetini ortadan kaldırır.
Çelik imalatında standartlaştırılmış teknik özellikler, dünyanın dört bir yanındaki şirketlerin konut, ticari, bilimsel ve yardım projelerinde sorunsuz bir şekilde işbirliği yapmasına izin verdi. Dünya çapında bir milyondan fazla şirket, ISO’nun çelik üretim standartlarını uygulamaktadır.

Tüketici Güvenliği ve Memnuniyeti

Tüketici ürünlerinin etkinliği ve potansiyel tehlikeleri ile ilgili araştırmalar kamuoyuna duyurulduğunda, ISO güncellenmiş standardizasyon protokolü ile yanıt verir.

 • Ürünler daha güvenli, daha güvenilir ve daha kaliteli hale geldikçe tüketici güveni artar.
 • ISO şartnameleri giderek daha çevre dostu hale geldiğinden, çevre üzerinde olumsuz etkisi olan ürünlerin modası geçmiştir.
 • Standardizasyon, tüketicinin araştırma şirketlerinde proaktif olmasını ve kaliteli ürün ve hizmetleri seçmesini sağlar.
 • ISO üyeleri tarafından yürütülen çalışmalar ve araştırmalar, çelik endüstrisinde önemli prosedürel gelişmelere yol açtı. Bu, yapısal çeliğin yüksek sıcaklıklara ve sürekli suya maruz kalmaya karşı tepkisini olumlu şekilde artıran çeşitli işlemlerin ve kaplamaların geliştirilmesiyle sonuçlanmıştır.

Sanayi Katılımı

ISO sertifikasını seçmek, bir şirketin bir endüstri lideri olmaya istekli ve yetenekli olduğu anlamına gelir. Bazı şirketler de standart geliştirme sürecine katılma hakkına sahiptir.

 • Sertifikasyon, güvenilirlik sağlar ve birçok müşteri tarafından kaliteye bağlılık olarak görülebilir.
 • Birçok endüstride ve ayrıca eyalet düzenlemelerine bağlı olarak, ISO sertifikası yasal veya sözleşmeye dayalı bir gereklilik olabilir.
 • Müteahhitler, standartlaştırılmış kirişlerin ve diğer parçaların saha dışında üretilebilmesi, kolayca taşınabilmesi ve yerinde hızlı bir şekilde monte edilebilmesi için
 • ISO sertifikalı üretim atölyelerinden gelen yapısal çeliği kullanır.

Artan Verimlilik

ISO sertifikası, bir şirketin üretkenliğini düzene koymasına, kaynak tedarikini olumlu şekilde artırmasına ve uluslararası ölçekte büyümesine olanak sağlayabilir.

 • Artan verimlilik, yeniliği ve operasyon büyümesini teşvik eder.
 • Verimlilik artışı, bir şirketin rekabet avantajını artıracak ve pazar payını artıracaktır.
 • ISO’nun çevreyi dikkate alma eğilimi, verimlilik temelli metodolojinin geliştirilmesiyle sonuçlanmıştır.
 • Kolaylaştırılmış dahili işlemler maliyetleri düşürür ve pahalı hatalara daha az yer bırakır.

ISO sertifikalı bir firma veya kuruluş, müşterilere hizmet verirken ve politika geliştirme sırasında üretim hattında birinci sınıf spesifikasyonları takip edecektir. Bu şirket, kaynakları temin edebilecek ve uluslararası düzeyde iş yapabilecek, bu arada güvenlik ve verimliliğe vurgu yaparak endüstri lideri kaliteyi destekleyecektir.