ISO 9001

ISO9001:2015 uluslararası tanınmış kalite yönetim sistemi (QMS) standardıdır.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Kalite Yönetim Sistemi sertifikasını aldığınızda, bu yönetim sistemi standardıyla işlerini geliştiren dünya çapında bir milyondan fazla kuruluşa katılacaksınız. ISO 9001, uluslararası olarak yalnızca dünyanın en yaygın olarak kabul edilen Kalite Yönetim Sistemi (KYS) olarak tanınmıyor, aynı zamanda güçlü bir iş geliştirme aracı.

ISO 9001 kalite sistemi, işletmenizdeki kaliteyi sürekli izlemenize ve yönetmenize yardımcı olur, böylece iyileştirme alanlarını tespit edebilirsiniz. Uluslararası olarak, tercih edilen kalite sistemi!

ISO Belgelerinin Faydaları Nelerdir?

 • Pazar yerinizde daha tutarlı bir rakip olmanıza izin verir
 • Daha iyi kalite yönetimi, müşteri ihtiyaçlarını karşılamanıza yardımcı olur
 • Daha verimli çalışma yolları zamandan, paradan ve kaynaklardan tasarruf sağlayacaktır
 • Gelişmiş operasyonel performans, hataları azaltıp karı artıracak
 • Çalışanları daha verimli iç süreçler ile motive edin ve işe alın
 • Daha iyi müşteri hizmeti ile daha değerli müşterileri kazanın
 • Uyum göstererek iş fırsatlarını genişletin

ISO 9001’i Nasıl Edinebilirim?

ISO 9001 sertifikasını almak günümüzde oldukça kolaydır. iso9001.com.tr ve akreditasyonlarımızla ve uzman denetmenlerimizle sizleri çok kısa sürede bu şartlara uygun hale getirerek en sağlıklı şekilde Kalite yönetim sisteminizi kuruyoruz. Belgelendirme şirketi olarak 10 yıllık sektörel tecrübemiz ve hem ulusal hemde uluslar arası birçok referansımız bulunmaktadır. Göz korkutucu görünebileceğini biliyoruz. Uzmanlarımız, sürecin mümkün olduğunca sorunsuz olmasını ve maksimum fayda sağlamanızı sağlamak için buradalar.

ISO 9001 Sertifikası Almak İçin Gereken Evraklar

İso 9001:2015 Belgesi için gerekli evraklar aşağıda sıralanmıştır;

 • Vergi levhası
 • Ticaret sicil gazetesi
 • İmza sirküleri
 • Sigortalı hizmet dökümü ( Son güncel ay )

Evraklar sözleşme yapıldığı günden itibaren 5 iş günü içerisinde kuruluşumuza ulaştırılması gerekmektedir. Hızlı bir şekilde belge kapsamınız teyit edilir ve faaliyet alanına göre kalite yönetim sisteminiz hazırlanır. Gerekli tetkikler ve denetimler yapıldıktan sonra belge almaya hak kazanılır. ISO belgesinin geçerlilik tarihi 3 yıldır ara denetim ve yenilemesi her yıl yapılmaktadır.

ISO9001 firmama ne kazandırır?

ISO 9001, birçok farklı avantaj sunabilen bir kalite yönetim sistemidir. Firmalar için sağlayabileceği bazı faydalar şunlar olabilir:

 1. Müşteri Memnuniyeti: ISO 9001, müşteri memnuniyetini artırmak için süreçlerin standardize edilmesini ve iyileştirilmesini teşvik eder. Bu da müşteri memnuniyetini artırabilir ve sadık müşteri tabanı oluşturabilir.
 2. İyileştirilmiş Süreçler: Kalite yönetim sistemi, iş süreçlerini tanımlamayı, izlemeyi, ölçmeyi ve sürekli olarak iyileştirmeyi teşvik eder. Bu da verimliliği artırabilir ve maliyetleri düşürebilir.
 3. Uluslararası Rekabet Avantajı: ISO 9001 sertifikası, firmanızın uluslararası pazarda rekabet avantajı elde etmesine yardımcı olabilir. Bu sertifika, işletmenizin kalite standartlarına uyduğunu gösterir ve müşterilerinizin güvenini kazanabilir.
 4. Daha İyi Yönetim ve Karar Almada Kolaylık: ISO 9001, süreçlerin standardize edilmesini ve belgelenmesini gerektirir. Bu da yöneticilere işletme performansını daha iyi izleme ve karar alma süreçlerinde daha fazla veriye dayalı yaklaşma fırsatı sunabilir.
 5. Risk Yönetimi: Kalite yönetim sistemi, risk yönetimi ve risklerin azaltılması için bir çerçeve sunar. Bu da olası sorunları önceden belirlemeye ve önlem almaya yardımcı olabilir.
 6. İşbirliği ve İletişimde İyileşme: İşletmelerdeki iletişimi artırarak ve ekipler arası işbirliğini güçlendirerek daha etkin ve verimli bir çalışma ortamı oluşturabilir.

ISO 9001, işletmelere kalite yönetimi süreçlerini iyileştirme, müşteri memnuniyetini artırma, maliyetleri düşürme ve rekabet avantajı elde etme fırsatı sunar. Bu standart, işletmelere daha sağlam bir yapı ve sürekli iyileştirme fırsatı sağlar.

ISO9001 veya ISO belgenizi e-devlet ten sorgulanamayacağını unutmamanızı öneriyoruz. Sorgulamak için hemen bizimle temasa geçebilirsiniz.

Yönetim sistemlerinizde de bu ayrımlara dikkat eden bir firma yada danışmanla çalışmak isterseniz hemen Whatsapp dan yada iletişim bölümümüzden telefon numaralarımızdan ISO Profesyonellerimize, ISO Kalite Uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.