iso sertifikaları nereden sorgulanır?

ISO sertifikalarını sorgulamak için genellikle kuruluşumuzun web sitesi veya 9001.com.tr ‘nin çevrimiçi veritabanları kullanılabilir. Sertifika sorgulama işlemi, sertifika numarası, şirket adı veya kuruluşunuza ait diğer kimlik bilgileriyle gerçekleştirilebilir. Sorgulama sonucunda bilgi çıkmıyorsa belgenizle ilgili problem olabilir. Böyle bir durumla karşı karşıyasanız hemen bizlere ulaşabilirsiniz.

Sertifika sorgulama için adımlar şunları içerebilir:

  1. “Sertifika Sorgulama” veya “Belge Doğrulama” bölümümüzden sorgulamak Buradan sertifika numarası veya şirket adı gibi bilgilerle sorgulama yapabilirsiniz.
  2. Sertifika belgelendirme kuruluşumuzun resmi web sitesinde sertifika sorgulama araçları veya veritabanları olabilir. Buradan da sertifika numarası veya şirket bilgileriyle sorgulama yapabilirsiniz.

Sertifika sorgulama işlemi, belirli bir sertifika türüne, hangi kuruluş tarafından verildiğine ve o kuruluşun sorgulama sistemi ve politikalarına bağlı olarak değişebilir.

ISO belgesi sorgulama, ISO9001 sorgulama  e-devlet üzerinden yapılamamaktadır..  Ülkemizde bu şekilde sorgulama hizmeti bulunmamaktadır. iso9001.com.tr sitemizden istediğiniz zaman sorgulayabilirsiniz.